25 lat Mszy Pojednania w Krzyżowej

12 listopada 2014 roku obchodzimy dwudziestą piątą rocznicę historycznej Mszy Pojednania, podczas której Kanclerz Kohl i Premier Mazowiecki przekazali sobie znak pokoju, symbol polsko-niemieckiego pojednania.

Uroczystości rozpoczniemy od nabożeństwa ekumenicznego, by symbolicznie w imieniu Polaków i Niemców podziękować za dar wolności i pojednania oraz modlić się w intencji pokoju oraz pojednania dla wszystkich narodów Europy. Nabożeństwu przewodniczyć będzie Arcybiskup Alfons Nossol, który przed 25 laty celebrował Mszę Pojednania w Krzyżowej.

W tym samym dniu otworzymy wystawę „Odwaga i Pojednanie" poświęconą niełatwej drodze Polaków i Niemców do pojednania i partnerstwa w Europie. Wystawa ta ma nie tylko upamiętniać kolejne wydarzenia i etapy historycznych przemian, ale przede wszystkim w nowoczesnej, atrakcyjnej edukacyjnie formie, zachęcić młodych ludzi do rozmowy o historii swojej i stosunków polsko-niemieckich. Wizualizacja wystawy na zdjęciu obok.

Trzecim elementem upamiętniającym wydarzenia sprzed 25 lat będzie międzynarodowa konferencja pt. „25 lat polsko-niemieckiego pojednania. Znaczenie dla Europy i przykład dla świata".

Do zobaczenia w Krzyżowej!

Akademia Europejska Krzyżowa zaprasza!

Polub nas na Facebooku

Newsletter

© 2016 Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.